Canadiens podepsali Yemelina

17.05.2011 19:55

Generální manažer Montrealu Pierre Gauthier oznámil v úterý uzavření smlouvy s Alexeiem Yemelinem na jeden rok, klub finanční podmínky smlouvy nezveřejnil.

“Jsme velice rádi že jsme se s Alexeiem Yemelinem dohodli. Alexei je stabilní, fyzický obránce s dobrými bruslařskými schopnostmi. Zkušenosti které za posledních pár let nasbíral v KHL mu pomohou se snadno přizpůsobit hře v NHL”  říká generální manažer Canadiens Pierre Gauthier.

Yemelin zaznamenal 27 bodů (11 gólů, 16 asistencí), a tak jako obránce vedl svůj tým, v roce 2010-11 odehrál za Kazan Ak Bars v Kontinentální hokejové lize (KHL) 52 utkání. 7 branek vsítil při přesilové hře. Yemelin, 25, zaznamenal 110 střel na bránu, přičemž jeho ice time činil průměrně 21:18 na zápas. Na kontě měl +17 plusových bodů a nasbíral 92 trestných minut.

Celkem ve 3 sezonách za Kazan Ak Bars, zaznamenal tento obránce 37 bodů (12 gólů, 25 asistencí) s 200 trestnými minutami nasbíraných v 149 zápasech, ve kterých měl také celkem +22 plusových bodů. V playoff (38 zápasů) zaznamenal celkem za svou kariéru 14 bodů (6 gólů, 8 asistencí).

Yemelin se zůčastnil letošního Mistrovství světa 2011 na Slovensku, byl také součástí ruského stříbrného týmu na Mistrovství světa v Německu 2010 (možná si vybavíte jeho velice spekulovaný bodycheck na Jágra), stříbro také získal ve Vancouveru roku 2006 na Juniorském mistrovství světa.

Montreal draftoval Yemelina (ve třetím kole jako celkem 84.) v roce 2004.